XIV Międzynarodowy Turniej Koszykówki w Wilnie – sprawozdanie

W dniach 30 listopada-1 grudnia 2019 roku radcowie prawni warszawskiej Okręgowej Izby Radców Prawnych wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Koszykówki w Wilnie.

Mistrzostwa zorganizowała Litewska Rada Adwokacka. Zawody tego typu zostały rozegrane już po raz czternasty. W turnieju wzięły udział drużyny z Białorusi, Estonii, Łotwy, Polski, Turcji i Litwy (reprezentacja Adwokatów oraz zespoły reprezentujące wileńskie kancelarie). Rozgrywki wygrali zawodnicy z Turcji, przedstawiciele Izby Adwokackiej z Ankary, którzy w finale pokonali Estonię.

Drużyna naszej Izby „Orły Temidy” bierze udział w międzynarodowych prawniczych rozgrywkach koszykarskich nieprzerwanie od 2008 r. W tym czasie naszym reprezentantom już kilkukrotnie udawało się stanąć na podium. W zeszłym roku drużyna „Orły Temidy” zajęła trzecie miejsce. Tym razem sportowe zmagania zakończyliśmy w ćwierćfinale, przegrywając z reprezentacją Adwokatów z Litwy.

Udział w XIV Międzynarodowym Turnieju Koszykówki w Wilnie, poza rywalizacją sportową, był doskonałą okazją do bliższego poznania i nawiązania kontaktów między środowiskami prawniczymi z różnych państw. Profesjonalne przygotowanie zawodów oraz miła atmosfera okazały się  dodatkowym atutem turnieju. Przedstawiciele Litewskiej Rady Adwokackiej zapowiedzieli już organizację rozgrywek koszykarskich w 2020 roku. Miejmy nadzieję, że udział w kolejnych zawodach w Wilnie pozwoli naszej reprezentacji na poprawienie wyniku osiągniętego w tym roku.