Srebro dla warszawiaków – Finał XV edycji Mistrzostw Polski Radców Prawnych w Halowej Piłce Nożnej

W dniach 12-14 kwietnia w Zagnańsku odbyły się Mistrzostwa Polski Radców Prawnych w halowej piłce nożnej. W piętnastej edycji wzięło udział 16 zespołów, w tym aż dwa reprezentujące OIRP w Warszawie. Pierwsze miejsce przypadło w tym roku Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie. Mimo zaciętej walki stołeczni radcy prawni zdobyli srebro.

W finale lublinianie pokonali swoich kolegów z Warszawy I 2:0. Obie bramki w tym spotkaniu zdobył Mateusz Bednarski.

Mateusz Rojewski z OIRP Warszawa I przyznał, że samo dojście do finału to duży sukces drużyny.

Na pewno jednak pozostaje niedosyt i będziemy robić wszystko, aby w przyszłym roku wygrać te zawody. Poziom z roku na rok jest coraz wyższy, dlatego będziemy ostro trenować – podkreślił.

Trzecie miejsce w zawodach zajęła ekipa OIRP Wrocław.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Mateusza Bednarskiego z OIRP w Lublinie, który z dorobkiem 8 goli został również najskuteczniejszym piłkarzem. Z kolei miano najlepszego bramkarza przyznano Marcinowi Roliradowi z Wrocławia.

W imprezie uczestniczyła rekordowa liczba 16 drużyn, a na parkiecie rywalizowało 160 zawodników. Patronem medialnym wydarzenia było Polskie Radio Kielce.

Za: Radio Kielce