II Otwarte Mistrzostwa Polski Radców Prawnych w Koszykówce – Orły Temidy ze srebrem i złotem

Zawodnicy warszawskiej drużyny radców prawnych „Orły Temidy” po raz kolejny stanęli na podium! Tym razem stołeczni prawnicy zdobyli tytuł Wicemistrza na II Otwartych Mistrzostwach Polski Radców Prawnych w Koszykówce, które odbyły się w sobotę, 18 września, w Gliwicach. Z kolei w niedzielę, podczas towarzyszącego Mistrzostwom turnieju Streetballu, warszawiacy pokazali niesłabnącą formę i wyjątkowy charakter wygrywając w finale z katowickimi notariuszami.

Turniej w Gliwicach odbył się po raz pierwszy po dwuletniej przerwie spowodowanej wybuchem epidemii koronawirusa. W zawodach wzięło udział 5 drużyn: obrońca tytułu Mistrza Polski, zespół OIRP we Wrocławiu, Orły Temidy, OIRP w Krakowie, katowiccy Notariusze oraz gospodarz wydarzenia – OIRP Katowice.

Finałowy mecz turnieju głównego rozegrano w sobotę, a wystąpiły w nim drużyny OIRP w Krakowie oraz OIRP w Warszawie (Orły Temidy). Jak na pucharowy mecz przystało, nie zabrakło emocjonujących zwrotów akcji – w pierwszej połowie Orły Temidy objęły prowadzenie 16:11, nie stroniąc od rzutów trzy punkty. Z kolei w drugiej połowie, po zmianie taktycznej (ustawienie strefy pod koszem) w drużynie krakowskich radców prawnych, sytuacja odwróciła się na korzyść koszykarzy z Małopolski, przynosząc ostateczny wynik 28:24 dla OIRP w Krakowie.

Brązowe medale trafiły do zespołu koszykarzy z OIRP we Wrocławiu.

Po sobotniej rywalizacji, w niedzielę, odbył się turniej Streetball’a, gdzie w finale spotkały się drużyny Notariuszy Katowice oraz Orłów Temidy. Tym razem złoty puchar trafił w ręce stołecznych radców prawnych.