XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Radców Prawnych w Halowej Piłce Nożnej

W dniach 23-24 kwietnia w Kielcach odbyły się XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Radców Prawnych w Halowej Piłce Nożnej. Organizatorem wydarzenia była OIRP w Kielcach, przy udziale Krajowej Rady Radców Prawnych. Zgodnie z tradycją najlepsze drużyny turnieju otrzymały puchary z rąk Prezesa KRRP, Włodzimierza Chróścika i Wiceprezesa KRRP, Aleksandry Gibuły.

– Jak co roku, Ogólnopolskim Mistrzostwom Radców Prawnych w Halowej Piłce Nożnej towarzyszy wspaniała atmosfera, za co chciałem serdecznie podziękować Dziekanowi Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach Andrzejowi Głogowskiemu.  Warto wspomnieć, że w tym roku obchodzimy 40-lecie samorządu radców prawnych, wobec czego w zasadzie tym eventem otwieramy te obchody. Mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja do kolejnych spotkań we wszystkich izbach, które są tutaj reprezentowane. Jeszcze raz dziękuję za organizacje tego wydarzenia. – powiedział Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych Włodzimierz Chróścik.

W kwietniowej edycji mistrzostw I miejsce zajęła drużyna reprezentująca OIRP we Wrocławiu (Wrocław I), pokonując w finale zeszłorocznego zwycięzcę, czyli drużynę OIRP Warszawa I. W regulaminowym czasie był remis 0:0, jednak o końcowym zwycięstwie Wrocławia zadecydowała seria rzutów karnych (2:0). II miejsce zajęła drużyna reprezentująca OIRP Warszawa I. Natomiast III miejsce zajęła drużyna reprezentująca OIRP Lublin pokonując w meczu o brązowy medal drużynę z OIRP Kraków 2:0.

Drużyna OIRP Warszawa I
Drużyna OIRP Warszawa II

Warto podkreślić, że w tegorocznym Turnieju padł rekord liczby uczestników – do walki o puchar Dziekana Rady KRRP stanęło aż 16 drużyn z całej Polski.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Dominik Konieczny reprezentujący drużynę Wrocław I.

Najlepszymi strzelcami mistrzostw z dorobkiem 5 bramek zostali Radosław Niwiński (OIRP w Warszawa, drużyna Warszawa I) i Mateusz Bednarski (OIRP w Lublinie). Obaj zdobyli taką samą liczbę bramek, jednak zgodnie z regulaminem statuetkę otrzymuje strzelec, którego drużyna zajęła wyższe miejsce w końcowej klasyfikacji mistrzostw. Najlepszym bramkarzem mistrzostw został Marcin Rolirad (OIRP Wrocław I).

Wszystkim uczestnikom Turnieju serdecznie gratulujemy!