Legal Matchmaker – konferencja dla prawniczek i prawników we współpracy z Benefit Systems i MultiLife oferującymi usługi wellbeing zapraszają radców prawnych, adwokatów, notariuszy, sędziów, prokuratorów oraz doradców podatkowych do udziału w badaniu dobrostanu przedstawicieli zawodów prawniczych. Głównym partnerem badania jest Krajowa Izba Radców Prawnych, która zaprasza wszystkich radców prawnych i aplikantów radcowskich do wzięcia udziału w ankiecie. Wspólnie zaangażujmy się w poprawę dobrostanu prawników!
Udział w Badaniu Dobrostanu Prawniczek i Prawników polega na wypełnieniu 10-15 minutowego testu, na podstawie którego ustalany jest ogólny odczuwany poziom dobrostanu ankietowanych (w skali od 1-10) oraz szczegółowe wyniki dotyczące sześciu obszarów: zdrowie fizyczne, zdrowie psychiczne, wewnętrzny spokój, komfort życia, relacje, kontakt z naturą. Po wypełnieniu testu uczestnik badania otrzyma na podany adres e-mail swój indywidualny wynik dobrostanu wraz z eksperckimi rekomendacjami służącymi utrzymaniu bądź poprawie funkcjonowania w każdym z sześciu analizowanych obszarów.
W badaniu, które potrwa do 30 czerwca 2025 r. można wziąć udział wchodząc na linki do specjalnych stron z badaniem, które znaleźć można w informacjach opublikowanych w Extranecie.
Na podstawie uzyskanych odpowiedzi opracowany zostanie „Raport Dobrostanu Prawniczek i Prawników” wraz z eksperckimi rekomendacjami dotyczącymi możliwości poprawy dobrostanu w środowisku prawniczym. W raporcie porównany zostanie również poziom dobrostanu przedstawicieli zawodów prawniczych z ogólnym dobrostanem Polek i Polaków. Wyniki badania zostaną zaprezentowane w czasie konferencji Legal Matchmaker w dniu 12 września 2025 r. w Sopocie.
Ogólnopolskie Badania Dobrostanu Prawniczek i Prawników przeprowadzane jest za pomocą autorskiego narzędzia do mierzenia dobrostanu Wellbeing Score przygotowanego przez Benefit Systems i infuture.institute. Narzędzie to było wykorzystane do przygotowania raportu „Dobrostan Polek i Polaków” w czerwcu 2024 r. i cały czas umożliwia badanie ogólnego dobrostanu społeczeństwa.