Za nami kolejny sezon rywalizacji w ramach Ligi Golfa OIRP w Warszawie

To już trzeci rok aktywności na polach golfowych dla radców prawnych, aplikantów, oraz ich rodzin i przyjaciół.

Członkowie OIRP w Warszawie dzięki dofinansowaniu mogli uczestniczyć w cotygodniowych, sobotnich akademiach golfa, na których osoby początkujące poznawały podstawy gry w  golfa, a gracze mogli doskonalić swoje umiejętności. Łącznie w akademii golfa uczestniczyło ponad 30 osób), z których kolejna 11 osobowa grupa radców/aplikantów z OIRP Warszawa zrobiła uprawnienia golfowe (zieloną kartę), pozwalającą na uczestnictwo w grze na polu i turniejach golfowych.
Uczestnicy Ligi Golfa walczyli o podium oraz nagrody na dwóch turniejach na polach mistrzowskich (18-dołkowych).
Mistrzostwa OIRP w Warszawie zostały rozegrane we wrześniu na polu Sobienie Królewskie. Niedzielna rywalizacja trwała od południa prawie do zmroku. Mistrzem 2016 został Krzysztof Korzeniewski (36 pkt), który pokonał Radosława Radowskiego (30 pkt) oraz Sebastiana Urbana (27 pkt).
Puchar Dziekana OIRP w Warszawie odbył się na początku października na polu golfowym Lisia Polana koło Modlina. Przy pięknej pogodzie gracze rywalizowali na 18 dołkach. Najlepszym zawodnikiem został Radosław Radowski, który osiągnął doskonały wynik 40 pkt. Na podium znaleźli się także Sebastian Urban (36 pkt)  oraz Bartłomiej Bieleninik (29 pkt).
Dodatkowo zawodnicy mogli rywalizować w trzech turniejach na obiekcie Golf Park Józefów. Dwa wyniki z najwyższą liczbą punktów były brane do klasyfikacji generalnej.
Ostatecznie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Ligi Golfa OIRP w Warszawie zajął Radosław Radowski, który uzyskał 538 punktów. Sebastian Urban miał o 34 punkty mniej i to wystarczyło do drugiego miejsca na podium. Natomiast trzecie miejsce zajął Sławomir Łuczak (306 pkt). Pierwsze miejsce w kategorii kobiet wywalczyła Magdalena Żebrowska (212 pkt), a najwyżej sklasyfikowanym debiutantem został Jacek Stępień – 293 pkt.