Komisja ds. Doskonalenia Zawodowego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie zaprasza do udziału w szkoleniu, które odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym OIRP w Warszawie przy ul. Żytniej 15 lok.16,na parterze, w dniu 8 grudnia 2017 r. w godz. 13.00–16.20.
Przedmiotem szkolenia jest przedstawienie wniosków metodycznych opartych na praktyce sądowej oraz celujących w zwiększenie skuteczności pism procesowych z uwzględnieniem osobliwości postępowań odrębnych.
Wykład obejmuje:
– przedstawienie zagadnienia przesłanek skuteczności pism procesowych w ogólności, z uwzględnieniem wpływu dokonanych po dniu 31 grudnia 2015 r. nowelizacji k.p.c. oraz przepisów o ustroju sądów powszechnych (ustawa oraz Regulamin urzędowania) na skuteczność pism procesowych;
– przedstawienie normatywnych i praktycznych osobliwości postępowań odrębnych oraz przesłanek skuteczności pism procesowych każdej ze stron, ze szczególnym uwzględnieniem postępowań umożliwiających uzyskanie tytułu wykonawczego lub tytułu zabezpieczenia bez przeprowadzania rozprawy (postępowanie nakazowe i upominawcze, elektroniczne postępowanie upominawcze, postępowanie uproszczone oraz inne wybrane postępowania odrębne).
Robert E. Masznicz – sędzia w IV Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Warszawie, nauczyciel akademicki, autor publikacji naukowych i popularnonaukowych m.in z zakresu prawa cywilnego i prawa postępowania cywilnego.
Liczba punktów przyznawanych w zakresie obowiązku doskonalenia radców prawnych: 8 pkt.
Program szkolenia:
1230-1300 Rejestracja uczestników
1300-1430 Skuteczność pism procesowych w postępowaniach odrębnych po nowelizacjach k.p.c. (część I)
1430-1450 Przerwa kawowa
1450-1620 Skuteczność pism procesowych w postępowaniach odrębnych po nowelizacjach k.p.c. (część II)
Uwaga:
Powyższy program stanowi poziom średniozaawansowany – uczestnicy znają w podstawowym zakresie przepisy prawa oraz instytucje prawne, znają również podstawową praktykę, jednakże mogą mieć wątpliwości i wymagają potwierdzenia swojej wiedzy; nie znają orzecznictwa sądowego
w dziedzinie szkolenia.
Opłaty:
Opłata za uczestnictwo w szkoleniu wynosi:
290,-zł netto* dla radców prawnych i aplikantów z OIRP w Warszawie
490,-zł netto* dla radców prawnych i aplikantów spoza OIRP w Warszawie
599,-zł netto* dla pozostałych uczestników
*- jeżeli uczestnikiem szkolenia jest osoba nie wpisana na listę radców prawnych OIRP – usługa jest opodatkowana podatkiem VAT w wysokości 23%
– jeżeli uczestnikiem szkolenia jest radca prawny wpisany na listę OIRP – usługa podlega zwolnieniu z podatku VAT
W powyższej zakładce znajdą Państwo również program szkolenia.
Zgłoszenia:
Zgłoszenia dokonują Państwo poprzez zapis elektroniczny dostępny na stronie www.oirpwarszawa.pl w zakładce „Doskonalenie zawodowe”/Najnowsze szkolenia OIRP w Warszawie lub bezpośrednio pod adresem: https://szkolenia.oirpwarszawa.pl/ W powyższej zakładce znajdą Państwo również program szkolenia.
Zgłoszenie uznane jest za skuteczne, jeśli:
1) zostanie złożone poprzez formularz elektroniczny zamieszczony na stronie https://szkolenia.oirpwarszawa.pl/ (pomarańczowy przycisk „zarejestruj się”)
2) załączona jest do niego kopia przelewu o wymaganym tytule wpłaty.
3) w przypadku podmiotów korzystających ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, jeśli zostanie załączone oświadczenie o finansowaniu
ze środków publicznych.
Wpłaty:
Wymagany tytuł wpłaty : imię i nazwisko oraz data szkolenia 08.12.2017 r.
Nr rachunku bankowego: Deutsche Bank Polska S.A.
nr: 58 1910 1048 2788 0250 0267 0005
Uczestnictwo w szkoleniu jest możliwe jedynie po opłaceniu szkolenia.
Rezygnacja z udziału w szkoleniu (potwierdzona na piśmie) jest możliwa najpóźniej 14 dni przed jego rozpoczęciem. Rezygnacja późniejsza, ale nie później niż 7 dni przed szkoleniem powoduje konieczność wpłaty 15% kosztów udziału tytułem kosztów organizacyjnych.
Rezygnacja po tym terminie, bez względu na jej przyczynę, powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału.
Organizator zastrzega sobie prawo zamknięcia listy uczestników w momencie wyczerpania miejsc.
Informacji o szkoleniu udzielają:
Marta Gardzińska pod numerem telefonu 22 862 41 69 wew. 162, e-mail: gardzinska.m@oirpwarszawa.pl
Magdalena Jurkiewicz pod numerem telefonu 22 862 41 69 wew. 116, e-mail: jurkiewicz.m@oirpwarszawa.pl
Natalia Wicik pod numerem telefonu 22 862 41 69 wew. 136, e-mail: wicik.n@oirpwarszawa.pl