OIRP w Warszawie Mistrzem Polski Prawników w Szachach w 2018 roku!

W dniach 5–7 stycznia br. w Domu Architekta w Kazimierzu Dolnym odbyły się IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Lekarzy i Prawników w szachach.

W imprezie współorganizowanej przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie oraz Lubelską Izbę Lekarską i Stowarzyszenie Szachistów „Szachpol” z Łukowa uczestniczyło  osiemdziesiąt osób.

Celem zawodów było wyłonienie Indywidualnego Mistrza Polski Lekarzy i Mistrza Polski Prawników w szachach w 2018 roku, a także najlepszej izby lekarskiej i izby radców prawnych. Ponadto bardzo ważna była integracja środowisk szachowych lekarzy i prawników, a także wypoczynek i rekreacja lekarzy, prawników oraz ich rodzin.

W ramach Mistrzostw rozegrano łącznie cztery turnieje w tzw. szachach błyskawicznych i szachach szybkich. We rozgrywkach uczestniczyli radcowie prawni, adwokaci, sędziowie, notariusze, komornik, lekarze i członkowie ich rodzin.

Na kończącej zawody gali, członkowie Komitetu Organizacyjnego: r.pr. Piotr Piwowarczyk, oraz r.pr. Tomasz Nawrot wręczyli laureatom, w różnych kategoriach, łącznie kilkadziesiąt pucharów (wspaniale wykonane z drewna figury szachowe), medali i dyplomów oraz nagrody od sponsorów, wśród których znaleźli się: Klinika medycyny estetycznej RosaMed i Hotel Anders. Galę uświetnili znakomici goście, wśród których był m.in. r.pr. Ireneusz Dobrowolski – Wicedziekan Rady OIRP w Warszawie, Adam Dzwonkowski – Prezes Polskiego Związku Szachowego, Tomasz Wójcicki – przedstawiciel współorganizatora Lubelskiej Izby Lekarskiej oraz Tomasz Delega – członek PKOL i stały delegat Polski do Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE).

WYNIKI:

Klasyfikacja Drużynowa:

  1. OIRP Warszawa
  2. WIL Poznań
  3. LIL Lublin

 Klasyfikacja Open

  1. Paweł Dziubiński (16 pkt. – punktacja pomocnicza, małe punkty 17,5 pkt.) Lublin
  2. Piotr Piwowarczyk (16 pkt. – punktacja pomocnicza-małe punkty 16,5 pkt.) OIRP Warszawa
  3. Michał Adamski (14 pkt.) WIL Poznań

 Klasyfikacja Najlepszy Radca Prawny OIRP Warszawa:

  1. Piotr Piwowarczyk
  2. Michał Parzydeł
  3. Andrzej Markiewicz

Klasyfikacja Najlepszy Radca Prawny Kobieta OIRP Warszawa:

  1. Sylwia Mann

Klasyfikacja Najlepszy Radca Prawny:

  1. Piotr Piwowarczyk (OIRP Warszawa)
  2. Michał Parzydeł (OIRP Warszawa)
  3. Paulina Krysztofiuk-Jankowska (OIRP Lublin)

Klasyfikacja Najlepszy Adwokat:

  1. Karol Kolankiewicz (PIA Gdańsk)

Klasyfikacja Najlepszy Komornik:

  1. Mariusz Kopeć (Komornik Jelenia Góra)

 Klasyfikacja Najlepszy Notariusz:

  1. Jerzy Krajewski (LIN Lublin)

Klasyfikacja Najlepszy Sędzia:

  1. Ewa Balcerczak (Krosno Odrzańskie)

Klasyfikacja Młody Mistrz:

  1. Piotr Piwowarczyk (OIRP Warszawa)
  2. Julia Piwowarczyk (OIRP Warszawa)
  3. Jan Taracha (LIL Lublin-Młody Mistrz)
  4. Tymoteusz Kolankiewicz (PIA Gdańsk-Młody Mistrz)

III MISTRZOSTWA POLSKI PRAWNIKÓW W SZACHACH BŁYSKAWICZNYCH:

  1. Piotr Piwowarczyk (OIRP Warszawa)
  2. Mariusz Kopeć (Komornik Jelenia Góra)
  3. Michał Parzydeł (OIRP Warszawa)

III MISTRZOSTWA POLSKI PRAWNIKÓW KOBIET W SZACHACH BŁYSKAWICZNYCH:

  1. Paulina Krysztofiuk-Jankowska (OIRP Lublin)
  2. Ewa Balcerczak (Sędzia Krosno Odrzańskie)
  3. Sylwia Mann (OIRP Warszawa)

III MISTRZOSTWA POLSKI PRAWNIKÓW  W SZACHACH SZYBKICH:

  1. Piotr Piwowarczyk (OIRP Warszawa)
  2. Michał Parzydeł (OIRP Warszawa)
  3. Mariusz Kopeć (Komornik Jelenia Góra)

III MISTRZOSTWA POLSKI PRAWNIKÓW KOBIET W SZACHACH SZYBKICH:

  1. Paulina Krysztofiuk-Jankowska (OIRP Lublin)
  2. Ewa Balcerczak (Sędzia Krosno Odrzańskie)
  3. Ilona Kowalik (OIRP Lublin)

III MISTRZOSTWA POLSKI PRAWNIKÓW W SZACHACH -KLASYFIKACJA GENERALNA:

  1. Piotr Piwowarczyk (OIRP Warszawa)
  2. Mariusz Kopeć (Komornik Jelenia Góra)
  3. Michał Parzydeł (OIRP Warszawa)

III MISTRZOSTWA POLSKI LEKARZY W SZACHACH BŁYSKAWICZNYCH:

  1. Michał Adamski (WIL Poznań)
  2. Tadeusz Taracha (LIL Lublin)
  3. Jarosław Grochowski (LIL Lublin)

III MISTRZOSTWA POLSKI LEKARZY W SZACHACH SZYBKICH:

  1. Michał Adamski (WIL Poznań)
  2. Tadeusz Taracha (LIL Lublin)
  3. Jarosław Grochowski (LIL Lublin)

III MISTRZOSTWA POLSKI LEKARZY W SZACHACH KLASYFIKACJA GENERALNA:

  1. Michał Adamski (WIL Poznań)
  2. Tadeusz Taracha (LIL Lublin)
  3. Jarosław Grochowski (LIL Lublin)

III MISTRZOSTWA POLSKI LEKARZY W SZACHACH  KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET:

  1. Dorota Ulanowska (GIL Gdańsk)

Udostępnij na: