• Kategorie

  • Sposób sortowania ogłoszeń

  • Liczba ogłoszeń na stronę

Data dodania:
15 lutego 2023
Data wygaśnięcia:
01.05.2023

Apel o 1,5 % podatku – Michał Montewka

Michał ma 5 lat i rozpoznany trzy lata temu autyzm atypowy.

Od chwili uzyskania diagnozy robimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc Michałowi nabyć umiejętności potrzebne do samodzielnego funkcjonowania. Razem z terapeutami cały czas intensywnie pracujemy m.in. nad tym, żeby Michał nauczył się podstawowej komunikacji, a także żeby go odpieluchować.

Michał wymaga wszechstronnej terapii i rehabilitacji. Jest pod opieką wielu specjalistów, w tym: neurologopedy, specjalisty od komunikacji alternatywnej, fizjoterapeuty, osteopaty oraz terapeutów autyzmu.

Poza autyzmem Michał ma też liczne problemy zdrowotne. W sierpniu 2022 r. temu wykryto u niego zapalenie mózgu wywołane chorobami odkleszczowymi, boreliozą i bartonellą. Leczenie jest bardzo kosztowne, gdyż wymaga m.in. specjalistycznych badań, które wykonujemy w zagranicznych laboratoriach.

Wszystkie działania terapeutyczne i zdrowotne w przypadku Michała są prowadzone w specjalistycznych ośrodkach, co generuje duże koszty. Ponadto, sytuacja ta sprawia, że moja małżonka musiała zrezygnować z zatrudnienia, gdyż Michał wymaga jeszcze stałej opieki, dowożenia na wszystkie badania, terapie i zajęcia.

Prosimy o przekazanie na rzecz Michała 1,5% podatku. Będzie to dla nas wymiernym wsparciem, które wykorzystamy na terapie i leczenie. (Wszystkie otrzymane środki będą przeznaczone na sfinansowanie leczenia i zajęć terapeutycznych).

Żeby nam pomóc w rocznym zeznaniu podatkowym PIT wpisz KRS Fundacji: 0000037904, a w rubryce „Informacje uzupełniające – Cel szczegółowy” wpisz: 37808: Montewka Michał.

Z góry dziękujemy za Państwa hojność.

Z poważaniem

r.pr. Krzysztof Montewka

Ulotka „Apel o 1,5% podatku – Michał Montewka” w wersji do pobrania  – kliknij TUTAJ