Komisja Doskonalenia Zawodowego Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie zaprasza radców prawnych do udziału w szkoleniu, które odbędzie się w formie stacjonarnej w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym w siedzibie OIRP w Warszawie przy ul. Żytniej 15 lok. 16 w dniu 19.11.2024 r. godz. 9:30-15:00.
Celem szkolenia jest przybliżenie nowelizacji z dnia 30 sierpnia 2019 roku ustawy prawo upadłościowe, ustawy prawo restrukturyzacyjne oraz innych niektórych innych ustaw regulacji obowiązującej w zasadniczej części od dnia 24 marca 2020 roku oraz przedstawienie wybranych praktycznych problemów w stosowaniu niektórych przepisów ustaw w brzmieniu obowiązującym po zmianach.
Marcin Krawczyk – radca prawny. Praktyk posiadający ponad dwudziestoletnie doświadczenie w sprawach upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Były sędzia Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie, orzekający w X Wydziale Gospodarczym dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych od 2003 roku. W latach 2007-2015 przewodniczący tego wydziału. W latach 2015-2018 pełnił funkcje Wiceprezesa ds. Gospodarczych Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie. W ramach delegacji, orzekał również w procesach gospodarczych w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie naukowe i dydaktyczne jako wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie oraz Okręgowe Izby Radców Prawnych w Warszawie. Autor publikacji z zakresu prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego. Należał do Zespołu ds. nowelizacji prawa upadłościowego i naprawczego powołanego przez Ministra Sprawiedliwości, którego efektem było przygotowanie obszernej nowelizacji Prawa upadłościowego i wprowadzenia nowych przepisów Prawa restrukturyzacyjnego oraz przez wiele lat był członkiem komisji egzaminacyjnej powołanej przez Ministra Sprawiedliwości dla osób ubiegających się o licencje syndyka/doradcy restrukturyzacyjnego.
Program szkolenia:
900-930 Rejestracja uczestników
930-1100 Sesja I
Wpływ postępowania upadłościowego na postępowania sądowe i egzekucyjne
- Skutki ustanowienia tymczasowego nadzorcy sądowego dla postępowań sądowych i egzekucyjnych ,
- Skutki ustanowienia zarządcy przymusowego dla postępowań sądowych i egzekucyjnych,
- Oznaczanie syndyka jako podmiotu postępowania w pismach procesowych,
- Skutki ogłoszenia upadłości dla pełnomocnictw procesowych udzielonych przez upadłego,
1100-1115 przerwa kawowa
1115-1300 Sesja II
- Skutki ogłoszenia upadłości wierzyciela egzekwującego dla postępowań sądowych i egzekucyjnych,
- Skutki ogłoszenia upadłości dłużnika dla postępowań sądowych i egzekucyjnych,
- Zabezpieczenia dokonane w postępowaniu karnym,
1300-1330 lunch
1330-1500 Sesja III
Wpływ postępowań restrukturyzacyjnych na postępowania sądowe i egzekucyjne
- Skutki ustanowienia zarządcy w postępowaniu restrukturyzacyjnym dla toczących się postępowań egzekucyjnych,
- Skutki ustanowienia zarządcy dla toczących się postępowań klauzulowych,
- Skutki otwarcia postępowań restrukturyzacyjnych na koszty procesu,
- Skutki otwarcia postępowań restrukturyzacyjnych na oznaczenie stron w procesie,
- Skutki postępowań restrukturyzacyjnych dla zabezpieczeń na majątku dłużnika dokonanych
w postępowaniu karnym.
Liczba punktów przyznawanych w zakresie obowiązku doskonalenia radców prawnych: 13 pkt.
Poziom średniozaawansowany – uczestnicy znają w podstawowym zakresie przepisy prawa oraz instytucje prawne, które omawiane będą podczas szkolenia i mieli możliwość, w podstawowym zakresie, wykorzystywać posiadaną wiedzę w swojej praktyce zawodowej; nie znają orzecznictwa sądowego w obszarze przedmiotowym szkolenia. Szkolenie umożliwi jego uczestnikom poszerzenie posiadanej wiedzy, w tym również w zakresie orzecznictwa sądowego.
O zakwalifikowaniu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń jednak pierwszeństwo udziału w szkoleniu przysługuje radcom prawnym i aplikantom radcowskim.
Pozostałe osoby będą mogły uczestniczyć w szkoleniu pod warunkiem dostępności miejsc.
Opłata za uczestnictwo w szkoleniu wynosi:
290,-zł netto* – dla radców prawnych i aplikantów z OIRP w Warszawie
490,-zł netto* – dla radców prawnych i aplikantów spoza OIRP w Warszawie
599,-zł netto* – dla pozostałych uczestników
*– jeżeli uczestnikiem szkolenia jest osoba nie wpisana na listę radców prawnych OIRP – usługa jest opodatkowana podatkiem VAT w wysokości 23%.
– jeżeli uczestnikiem szkolenia jest radca prawny wpisany na listę OIRP – usługa podlega zwolnieniu z podatku VAT.
Zgłoszenia dokonują Państwo poprzez zapis elektroniczny dostępny na stronie www.oirpwarszawa.pl w zakładce „Doskonalenie zawodowe”/Najnowsze szkolenia OIRP w Warszawie lub bezpośrednio pod adresem: https://szkolenia.oirpwarszawa.pl/
W powyższej zakładce znajdą Państwo również program szkolenia.
Zgłoszenie uznane jest za skuteczne, jeśli:
1) zostanie złożone poprzez formularz elektroniczny zamieszczony na stronie https://szkolenia.oirpwarszawa.pl/ (zielony przycisk „zarejestruj się”)
2) załączona jest do niego kopia przelewu o wymaganym tytule wpłaty.
3) w przypadku podmiotów korzystających ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, jeśli zostanie załączone podpisane oświadczenie o finansowaniu ze środków publicznych.
Wymagany tytuł wpłaty: imię i nazwisko oraz data szkolenia 19.11.2024 r.
Nr rachunku bankowego: Santander Bank Polska S.A.
nr: 58 1910 1048 2788 0250 0267 0005
Rezygnacja z udziału w szkoleniu (potwierdzona na piśmie) jest możliwa najpóźniej 14 dni przed jego rozpoczęciem. Rezygnacja późniejsza, ale nie później niż 7 dni przed szkoleniem powoduje konieczność wpłaty 15% kosztów udziału tytułem kosztów organizacyjnych. Rezygnacja po tym terminie, bez względu na jej przyczynę, powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału.
Organizator zastrzega sobie prawo zamknięcia listy uczestników w momencie wyczerpania miejsc.
W przypadku zaistnienia wyjątkowych lub nadzwyczajnych okoliczności możliwe są zmiany terminu, programu szkolenia jak również prowadzącego szkolenie. W takich sytuacjach odpowiednie informacje opublikowane zostaną na stronie www.oirpwarszawa.pl
Informacji o szkoleniu udzielają:
Marta Gardzińska pod numerem telefonu 22 862 41 69 wew. 162,
e-mail: gardzinska.m@oirpwarszawa.pl
Aleksandra Pietrasik pod numerem telefonu 22 862 41 69 wew. 116,
e-mail: pietrasik.a@oirpwarszawa.pl