Brązowy medal Izby warszawskiej na Mistrzostwach w Kielcach

Drużyna futsalowa z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie zdobyła trzecie miejsce na Ogólnopolskich Mistrzostwach Radców Prawnych w Halowej Piłce Nożnej, które odbyły się w dniach 6–9 kwietnia br. w Kielcach. Dodatkowo Radosław Niwiński, aplikant radcowski z OIRP w Warszawie, został najlepszym strzelcem Mistrzostw!

Mistrzostwa w popularnej „halówce” były rozgrywane w Kielcach po raz dziewiąty. Sportowcy zakwaterowani zostali w hotelu Best Western Grand, gdzie już w trakcie pierwszej kolacji odbyło się losowanie dużych do poszczególnych grup (I runda Mistrzostw). Zawody sportowe zostały rozegrane w dniach 7–8 kwietnia 2017 roku w Hali Legionów, gdzie zawody rozgrywa również Vive Tauron Kielce – zwycięzca Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych z 2016 roku.
W imprezie wzięło udział 15 drużyn reprezentujących 13 okręgowych izb radców prawnych z całego kraju. Zwycięzcą Mistrzostw została drużyna OIRP Katowice, w finale pokonując OIRP Bydgoszcz 1:0 (1:0). Decydującą o tytule bramkę zdobył Krzysztof Bogusz. W meczu o brązowy medal Mistrzostw ekipa z OIRP w Warszawie (Warszawa I) zwyciężyła z drużyną reprezentującą OIRP w Olsztynie 3:1 (2:1).
Wyróżnienia indywidualne w IX Ogólnopolskich Mistrzostwach Radców Prawnych w Halowej Piłce Nożnej przypadły następującym zawodnikom:

• Najlepszy zawodnik Mistrzostw – Jan Burker (OIRP w Bydgoszczy),
  • Najlepszy strzelec Mistrzostw – Radosław Niwiński (OIRP w Warszawie – Warszawa I) – 7 bramek ,
  • Najlepszy bramkarz Mistrzostw – Jakub Kowalski (OIRP w Katowicach).

Puchar Dziekana Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach za zwycięstwo w klasyfikacji „fair play” przypadł drużynie OIRP z Katowic.

Poniżej prezentujemy pełne wyniki Mistrzostw:
I miejsce – OIRP w Katowicach,
II miejsce – OIRP w Bydgoszczy,
III miejsce – OIRP w Warszawie (Warszawa I)
IV miejsce – OIRP w Olsztynie,
V–VIII miejsceex aequo OIRP w Rzeszowie, OIRP w Krakowie, OIRP we Wrocławiu oraz „Częstochowa i Przyjaciele” – drużyna reprezentująca OIRP w Opolu
IX  miejsce – OIRP w  Gdańsku,
X miejsce – OIPR w Lublinie,
XI miejsce – OIRP w Warszawie (Warszawa II),
XII miejsce – OIRP w Opolu,
XIII–XV miejsce ex aequo – OIRP w Kielcach, OIRP w Łodzi oraz OIRP w Białymstoku.